شهر کوچک کانال پرونده کمیسیون خانواده

شهر کوچک: کانال پرونده کمیسیون خانواده شکایت کردن قوه قضاییه اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار بین الملل داعش هنوز مرگبارترین گروه تروریستی دنیا است , به رغم شکست‌های میدانی

براساس یک گزارش انتشار یافته از سوی دانشگاه مریلند آمریکا گروه تروریستی داعش اگرچه به میزان زیادی نیروها و اراضی‌اش را در عراق و سوریه از دست داده ولی در سال گذ

داعش هنوز مرگبارترین گروه تروریستی دنیا است , به رغم شکست‌های میدانی

به رغم شکست های میدانی؛ داعش هنوز مرگبارترین گروه تروریستی دنیا است

عبارات مهم : سوریه

براساس یک گزارش انتشار یافته از سوی دانشگاه مریلند آمریکا گروه تروریستی داعش اگرچه به میزان زیادی نیروها و اراضی اش را در عراق و سوریه از دست داده ولی در سال گذشته میلادی مرگبارترین گروه تروریستی در دنیا بوده و تعداد حملات تروریستی این گروه در سال ۲۰۱۶ زیاد کردن قابل توجهی نسبت به سال قبل از آن داشته است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه گاردین، این در حالی است که مقام های مبارزه با تروریسم کشورهای غربی می گویند گروه تروریستی داعش به دنبال آن بوده که شکست هایش در میدان جنگ را با فراخواندن افراد حامی تفکر این گروه جهت انجام حملات خودسرانه در سراسر دنیا جبران کند.

داعش هنوز مرگبارترین گروه تروریستی دنیا است , به رغم شکست‌های میدانی

براساس مطالعه انجام شده است در پایگاه داده تروریسم جهانی در دانشگاه مریلند عوامل داعش سال گذشته میلادی بیش از ۱۴۰۰ حمله تروریستی در دنیا انجام داده و بیش از هفت هزار نفر را کشته اند که نسبت به سال ۲۰۱۵ زیاد کردن ۲۰ درصدی داشته است.

این زیاد کردن حملات در حالی رخ داده که طبق آمار در سال ۲۰۱۶ مجموع حملات تروریستی در سراسر دنیا به طور کلی و تلفات ناشی از آنها حدود ۱۰ درصد کم کردن یافته است.

براساس یک گزارش انتشار یافته از سوی دانشگاه مریلند آمریکا گروه تروریستی داعش اگرچه به میزان زیادی نیروها و اراضی‌اش را در عراق و سوریه از دست داده ولی در سال گذ

اخیرا گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله با ماشین در بارسلونای اسپانیا را به عهده گرفت و کمی بعد از آن مسئولیت یک حمله با چاقو در روسیه را تقبل کرد.

مقام های مبارزه با تروریسم آمریکا می گویند این حملات تازه الگویی را نشان می دهند که براساس آن داعش تلاش می کند تا با شکست های قابل توجه میدانی اش در سوریه و عراق تطبیق پیدا کرده و به زیاد کردن فراخوان جهت حملات انفرادی یا حملات گروه های کوچک به هر وسیله ممکن روی آورد.

گزارش این دانشگاه که چند روز پیش منتشر شد مشخص کرده که علاوه بر خشونت های مربوط به گروه مهم داعش در عراق و سوریه گروه های دیگری که با آن بیعت کرده اند نیز بیش از ۹۵۰ حمله انجام داده و حدود ۳۰۰۰ نفر را کشته اند. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۶، چهار گروه دیگر با داعش بیعت کردند. شاخه های بیعت کرده با داعش در بنگلادش، یمن، لیبی، افغانستان، پاکستان و مجموعه جزایر فیلیپین در سال ۲۰۱۶ تعداد حملات خیلی بیشتری را به نسبت سال قبل از آن اجرا کردند. اکثر این گروه ها قبل از بیعت با داعش نیز مشغول به جنگیدن بوده اند ولی به گفته یک مقام وزارت خارجه آمریکا گروه داعش توانسته این گروه ها را تصاحب کند.

داعش هنوز مرگبارترین گروه تروریستی دنیا است , به رغم شکست‌های میدانی

در عین حال گروه داعش فراخوان های بیشتری جهت حملات خودسرانه افراد پیرو این گروه صادر کرده که نتیجه آن را در حملات سال های اخیر در شهرهای لندن و منچستر انگلیس، اورلاندو و سن برناردینو آمریکا و نیس فرانسه مشاهده کرده ایم.

واژه های کلیدی: سوریه | آمریکا | تروریسم | دانشگاه | حمله تروریستی | گروه تروریستی | حملات تروریستی | مبارزه با تروریسم | گروه تروریستی داعش

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs