شهر کوچک کانال پرونده کمیسیون خانواده

شهر کوچک: کانال پرونده کمیسیون خانواده شکایت کردن قوه قضاییه اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار بین الملل ترامپ از عوض کردن در قانون مالکیت سلاح حمایت می‌کند

پس از کشتار ۱۷ دانش‌آموز در فلوریدا با تیر یک دانش‌آموز سابق مدرسه، ترامپ قول داده است که از اصلاح قانون مالکیت سلاح حمایت کند. تا کنون جمهوریخواهان مخالف سرسخت

ترامپ از عوض کردن در قانون مالکیت سلاح حمایت می‌کند

ترامپ از عوض کردن در قانون مالکیت سلاح حمایت می کند

عبارات مهم : قانون

پس از کشتار ۱۷ دانش آموز در فلوریدا با تیر یک دانش آموز سابق مدرسه، ترامپ قول داده است که از اصلاح قانون مالکیت سلاح حمایت کند. تا کنون جمهوریخواهان مخالف سرسخت هر گونه شدت یافتن مقررات مربوط به مالکیت سلاح بوده اند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری دویچه وله، سخنگوی کاخ سفید گفت دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا، قول داده است که از تلاش ها جهت اصلاح در قانون مالکیت سلاح حمایت کند. ترامپ این نظر خود را دو روز بعد از تیراندازی بی نشانه یک دانش آموز در ایالت فلوریدا که به فوت ۱۷ نفر انجامید، عنوان کرده است.

ترامپ از عوض کردن در قانون مالکیت سلاح حمایت می‌کند

به گفته سخنگوی کاخ سفید قول مساعد ترامپ در جریان دیدار او با جان کورنین، سناتور جمهوریخواه و از ارائه کنندگان یک طرح قانونی جهت کنترل بهتر مالکیت سلاح، مطرح شده است هست. طرح یادشده را کورنین به همراه کریس مورفی، سناتور دمکرات، پیشنها داده که ادارات مسئول را موظف می کند اطلاعات مربوط به کارها جنایی و بزهکارانه شهروندان را به گونه ای دقیق تر و منسجم تر در بانک ملی داده های آمریکا ثبت و ضبط کنند تا به هنگام بررسی سوابق خریدار اسلحه به آنها رجوع شود.

نیکلاس کروز، دانش آموز سابق یک دبیرستان در پارک لند ایالت فلوریدا، هفته گذشته با یک سلاح خودکار به جمعی از دانش آموزان مدرسه حمله کرد و ۱۷ نفر آنها را کشت. دانش آموزان جان به دربرده درصددند روز ۲۴ مارس جهت شدت یافتن قانون مالکیت سلاح راهپیمایی کنند. اعتراض این راهپیمایی بیش از همه متوجه قدرت و تاثیر لابی مالکیت سلاح NRA در آمریکاست.

پس از کشتار ۱۷ دانش‌آموز در فلوریدا با تیر یک دانش‌آموز سابق مدرسه، ترامپ قول داده است که از اصلاح قانون مالکیت سلاح حمایت کند. تا کنون جمهوریخواهان مخالف سرسخت

این دانش آموزان به شبکه تلویزیونی ABC گفته اند که علاوه بر واشنگتن تظاهراتی در نقاط متفاوت آمریکا ترتیب خواهند داد. یکی از این دانش آموزان ولی گونزالس است که صحبت پرهیجان و خشمگینانه او در روز شنبه در انتقاد از دونالد ترامپ و مماشات او با لابی هواداران مالکیت سلاح، بازتابی جهانی پیدا کرد. گونزالس گفت که ” قتل عام فلوریدا باید آخرین قتل عامی باشد که صاحبان اسلحه در آمریکا انجام می دهند”.

گونزالس و هم مدرسه ای های او قرار است روز چهارشنبه در یک بحث گسترده در شبکه تلویزیونی سی ان ان شرکت کنند. مارکو روبیو، سناتور ایالت فلوریدا که به علت گرفتن کمک مالی از لابی صاحبان سلاح مورد انتقاد است هم در این مباحثه شرکت خواهد کرد. در همان روز قرار است دیداری هم میان این دانش آموزان و آموزگاران آنها با ترامپ انجام شود.

بعد از قتل عام تازه در فلوریدا خواست محدودسازی مالکیت سلاح، مثل دفعات دیگری که عده ای در حمله جنون وار یک دارنده سلاح کشته شدند، تقویت شده است است.

ترامپ از عوض کردن در قانون مالکیت سلاح حمایت می‌کند

ترامپ و جمهوریخواهان به شدت مخالف ممنوعیت مالکیت سلاح هستند. لابی دارندگان سلاح از بااهمیت ترین منابع مالی نامزدهای جمهوریخواه در جریان انتخابات آمریکاست. حتی عوض کردن در قانون مالکیت سلاح و شدت یافتن مقررات آن نیز که عمدتا از سوی دمکرات ها درخواست می شود اغلب با مخالفت شدید جمهوریخواهان روبرو شده است است.

واژه های کلیدی: قانون | آمریکا | قانونی | فلوریدا | فلوریدا | دونالد ترامپ | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs